Селектирани артисти: Аматерас – годишна изложба/конкурс за хартиено изкуство 2021

05.04.2021

Селекция 2021: 23 държави – 60 артистa.

АРЖЕНТИНА: Летисия Бургос (Слоеве на времето);

АВСТРИЯ: Вилхелм Шрам (Листа Гинко в златист кръг), Елмар Пейнтнер (Живеeйки в родния ми град);

БЕЛГИЯ: Жанин де Раеймекер (Какво се вижда и какво не се вижда);

БРАЗИЛИЯ: Анджела Барбу (Преминаване на изток), Елиана Анхина (Триптих Острака I & II);

БЪЛГАРИЯ: Анна Бояджиева (Пътека), Атанас Михалчев (Радиация), Антония Табакова (Повърхност), Валентин Бакърджиев (Голямото синьо 10s, Голямото синьо w1, Голямото синьо x2), Веселка Николова (Вдъхновение), Галина Докова (Конфликти), Гергана Иванова (Безкраен куб), Дарина Пеева (Чужда интервенция I & II), Здравка Костадинова (Гънки на времето), Кристина Якимова (Близо до морето), Лора Димитрова (Преходен паметник), Маргарита Допчева (Умни слоеве: кубове), Мария Дряновска (Новата надежда), Мартина Караиванова (Грахът, Семейство Санс), Симона Владимирова (Лице), Стела Модева (Цветове от България), Татяна Карамалакова (Дървото, Мостът), Траяна Панайотова (Слойове на оставен дом VI & VII), Цвета Петрова (Светлина в тъмното 1, 2, 3);

ВЕЛИКОБРИТАНИЯ: Джейн Уокър (Градска линия);

ГЕРМАНИЯ: Верена Фридрих (Навлизане в морето и небето), Ирен Rамензее (Цъвтяща каскада, Почит към Клод Моне), Майкъл Ото (Хаарбюоле); Ренате Швайцер (Лабиринт), Хелене Чахер (Html 4, Щраусова обработка, RC12/13K);

ГЪРЦИЯ: Кристиана Илиополус (Хаос и тишина – писма до мен);

ИЗРАЕЛ: Йозефа Гал (Издигане);

КАНАДА: Карън Траск (Нагоре, надолу, отвъд-1 & 2), Мишел Готие (Под моята кожа-1, Под моята кожа-2);

МЕКСИКО:  Жозефина Темин (Петли, Медуза, Поле), Юлия Ахмадеева (Маково поле);

НОРВЕГИЯ: Кирсти Гротмол (Винаги исках да бъда силна);

ПОЛША: Мария Матя-Розпара (Тестимониум Х – те го усмяха, Тестимониум VI – те го ограничават, Флаг);

РУМЪНИЯ: Адриана Лукачиу (Ежедневна рутина 1, 2, 3);

САЩ: Ан Мьрбъл (Самостоятелно летене, Кълвач);

СЛОВЕНИЯ: Метка Пепелнак (Генезис I & II);

ТУРЦИЯ: Шукран Тюмер (Артемида, Хера, Дафне);

УНГАРИЯ: Естер Борнемиса (Увеличение);

ХОЛАНДИЯ: Ализа Томас (Нулеви отпадъци, Срещу отпадъците);

ФИНЛАНДИЯ: Ана-Майя Бергман (Silcy -живот е);

ФРАНЦИЯ: Мариан Коломбани (Сито на паметта – предаване), Марсел Бенаму (Алегорияза на битка 1, 2, 3); Паскал Пистасио (Мумия);

ЯПОНИЯ: Ацуми Мурата (Непостоянен I & II), Какуко Ишии (Японски хартиени струни – Мусубу: с/ у, б, р на w.), Кенджи Сато (Имената на хората), Нобуко Уеда (Спираловидна работа 2), Юкико Маеда (Без заглавие), Шихо Найто (Колаж), Сумие Мацуура (Квадрат), Уакако Ишисомне (Състояние червено, Състояние зелено, Състояние), Норико Амано (Венец 1, 2, 3).